Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading

Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Regjistrimi për një llogari tregtare në Binomo është një proces i lehtë që mund të bëhet brenda pak minutash. Pas kësaj, hyni në Binomo me llogarinë e krijuar rishtazi si në tutorialin më poshtë.


Si të regjistroheni për Binomo Trading

Regjistrohu për një llogari Binomo

1. Në faqen Binomo , gjeni dhe klikoni mbi butonin e shënuar [Identifikohu] në faqen e këndit të sipërm djathtas​​.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
2. Në faqen e mëposhtme të internetit, do të shihni një formular elektronik ku do të mund të futni të gjitha të dhënat personale që kërkohen për të hapur një llogari të re tregtare Binomo.
 1. Futni një adresë të vlefshme emaili dhe krijoni një fjalëkalim të sigurt.
 2. Zgjidhni monedhën e llogarisë suaj për të gjitha operacionet tuaja tregtare dhe depozituese.
 3. Lexoni Marrëveshjen e Klientit dhe Politikën e Privatësisë dhe konfirmoni atë duke klikuar kutinë e kontrollit.
 4. Klikoni "Krijo llogari".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
3. Pas kësaj një email konfirmimi do të dërgohet në adresën e emailit që keni futur. Konfirmoni adresën tuaj të emailit për të mbrojtur llogarinë tuaj dhe për të zhbllokuar më shumë aftësi të platformës, klikoni butonin "Konfirmo emailin" .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
4. Email-i juaj u konfirmua me sukses. Do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo Trading.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Regjistrimi i Binomo është shumë i thjeshtë dhe nuk kërkon shumë kohë. Tani nuk ju nevojitet asnjë regjistrim për të hapur një llogari demo .$10,000 në një llogari Demo ju lejon të praktikoni aq sa ju nevojitet falas.

Një llogari demo është mënyra më e mirë për të sapoardhurit për të eksploruar tregtimin. Funksionaliteti i llogarive demo është i ngjashëm me llogarinë reale, me përjashtim të faktit që tregtoni me para virtuale.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Ju gjithashtu mund të tregtoni në një llogari reale pas depozitimit.
Si të depozitoni në Binomo


Regjistrohu për një llogari Binomo me Gmail

Përveç kësaj, ju mund të regjistroheni për një llogari Binomo përmes Gmail duke ndjekur këto hapa:

1. Për t'u regjistruar me një llogari Gmail , klikoni në butonin përkatës në formularin e regjistrimit.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
2. Në dritaren e re që hapet, futni numrin e telefonit ose emailin tuaj dhe klikoni "Next".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
3. Më pas vendosni fjalëkalimin për llogarinë tuaj të Google dhe klikoni " Tjetër ".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pas kësaj, ju do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo. Tani ju jeni një tregtar zyrtar i Binomo!

Regjistrohu për një llogari Binomo me Facebook

Gjithashtu, regjistrimi nëpërmjet Facebook është një opsion shtesë dhe këtë mund ta bëni në vetëm disa hapa të thjeshtë:

1. Klikoni butonin “Identifikohu” në këndin e sipërm djathtas të platformës dhe më pas butonin “Facebook”.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
2. Do të hapet dritarja e hyrjes në Facebook, ku do t'ju duhet të shkruani adresën e emailit që keni përdorur në Facebook.

3. Futni fjalëkalimin nga llogaria juaj në Facebook.

4. Klikoni në “Identifikohu”.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pasi të keni klikuar në butonin "Identifikohu", Binomo kërkon qasje në emrin tuaj, foton e profilit dhe adresën e emailit. Klikoni Vazhdo...
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pas kësaj, do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo. Tani ju jeni një tregtar zyrtar i Binomo!


Regjistro llogarinë në aplikacionin Binomo iOS

Më shumë se 70% e tregtarëve po tregtojnë tregjet në telefonat e tyre. Bashkohuni me ta për të reaguar ndaj çdo lëvizjeje të tregut siç ndodh.

Nëse keni një pajisje celulare iOS, do t'ju duhet të shkarkoni aplikacionin zyrtar Binomo nga App Store ose këtu . Thjesht kërkoni për "Binomo: Online Trade Assistant" dhe shkarkoni atë në iPhone ose iPad tuaj.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Regjistrimi për një llogari Binomo në platformën celulare iOS është gjithashtu i disponueshëm për ju. Bëni të njëjtat hapa si aplikacioni në internet.
 1. Fusni adresën tuaj të emailit dhe fjalëkalimin e ri
 2. Zgjidhni monedhën e llogarisë
 3. Kliko "Regjistrohu"
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Tani mund të tregtoni Binomo në iPhone ose iPad tuaj.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading

Regjistro llogarinë në aplikacionin Binomo Android

Nëse keni një pajisje celulare Android, do t'ju duhet të shkarkoni aplikacionin zyrtar Binomo nga Google Play ose këtu . Thjesht kërkoni për "Binomo - Mobile Trading Online" dhe shkarkoni atë në pajisjen tuaj.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Regjistrimi për një llogari Binomo në platformën celulare Android është gjithashtu i disponueshëm për ju.
 1. Shkruani adresën tuaj të emailit
 2. Fut fjalëkalimin e ri
 3. Kliko "Regjistrohu"
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Tani mund të tregtoni Binimo në një pajisje celulare Android.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading


Regjistrohu në llogarinë Binomo në Web Mobile

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit të Binomo në pajisjen tuaj celulare.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Në këtë hap ne ende vendosim të dhënat: email, fjalëkalim, zgjidhni një monedhë, kontrolloni "Marrëveshjen e klientit" dhe klikoni "Krijo llogari".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading

Kjo është e gjitha, sapo keni regjistruar llogarinë tuaj Binomo në rrjetin celular.

Tani mund të tregtoni nga versioni i uebit celular i platformës. Versioni i uebit celular i platformës së tregtimit është saktësisht i njëjtë me versionin e rregullt të saj në internet. Rrjedhimisht, nuk do të ketë asnjë problem me tregtimin dhe transferimin e fondeve.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Cilat lloje të statuseve të llogarisë janë të disponueshme në platformë?

Ka 4 lloje statusesh në platformë: Falas, Standard, Gold dhe VIP.
 • Një status falas është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e regjistruar. Me këtë status, ju mund të tregtoni në llogarinë demo me fonde virtuale.
 • Për të marrë një status standard , depozitoni një total prej $10 (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj).
 • Për të marrë një status Gold , depozitoni një total prej $500 (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj).
 • Për të marrë një status VIP , depozitoni një total prej $1000 (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj) dhe konfirmoni numrin tuaj të telefonit.
Çdo status ka avantazhet e tij: bonuse shtesë, aktive shtesë, përqindje maksimale e përfitimit, etj.


A mund të regjistrohen të afërmit në faqen e internetit dhe të tregtojnë nga e njëjta pajisje?

Anëtarët e së njëjtës familje mund të tregtojnë në Binomo, por vetëm në llogari të ndryshme dhe nga pajisje dhe adresa IP të ndryshme.

Pse duhet të konfirmoj emailin tim?

Konfirmimi i emailit tuaj vjen me disa avantazhe:

1. Siguria e një llogarie. Pasi emaili juaj të konfirmohet, mund ta rivendosni me lehtësi fjalëkalimin tuaj, t'i shkruani Ekipit tonë të Mbështetjes ose të bllokoni llogarinë tuaj nëse është e nevojshme. Ai gjithashtu do të sigurojë sigurinë e llogarisë tuaj dhe do të ndihmojë në parandalimin e mashtruesve që të hyjnë në të.

2. Dhuratat dhe promovimet. Ne do t'ju njoftojmë për konkurse të reja, bonuse dhe kode promocionale, në mënyrë që të mos humbisni asgjë.

3. Lajme dhe materiale edukative. Ne gjithmonë përpiqemi të përmirësojmë platformën tonë dhe kur shtojmë diçka të re - ju informojmë. Ne dërgojmë gjithashtu materiale unike trajnimi: strategji, këshilla, komente ekspertësh.

Çfarë është një llogari demo?

Pasi të regjistroheni në platformë, ju merrni akses në llogarinë demo prej 10,000,00 dollarësh (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj).

Një llogari demo është një llogari praktike që ju lejon të përfundoni tregti në një grafik në kohë reale pa investime. Kjo ju ndihmon të njiheni me platformën, të praktikoni strategji të reja dhe të provoni mekanikë të ndryshëm përpara se të kaloni në një llogari reale. Mund të kaloni midis llogarive tuaja demo dhe atyre reale në çdo kohë.

Shënim . Fondet në llogarinë demo nuk janë reale. Ju mund t'i rrisni ato duke përfunduar tregti të suksesshme ose duke i rimbushur nëse mbarojnë, por nuk mund t'i tërhiqni.

Si të identifikoheni në Binomo Trading

Hyni në platformën Tregtare: Binomo

Është vërtet e lehtë të hyni në llogarinë tuaj Binomo përmes emailit. Për ta bërë këtë, duhet të ndiqni këto hapa:
 1. Vizitoni aplikacionin ose faqen e internetit Binomo .
 2. Klikoni në "Identifikohu" dhe " Identifikohu ".
 3. Shkruani adresën tuaj të emailit dhe fjalëkalimin.
 4. Klikoni në butonin "Identifikohu" .
 5. Nëse keni harruar emailin tuaj , mund të identifikoheni duke përdorur "Google" ose "Facebook".

Klikoni butonin e verdhë "Identifikohu" dhe do të shfaqet skeda me formularin e regjistrimit.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Klikoni " Identifikohu " dhe shkruani adresën tuaj të emailit dhe fjalëkalimin me të cilin jeni regjistruar për të hyrë në llogarinë tuaj.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Kjo është e gjitha, sapo keni hyrë në llogarinë tuaj Binomo.Ju keni 10,000 dollarë në llogarinë demonstruese, gjithashtu mund të tregtoni në një llogari reale ose turneu pas depozitimit.
Si të depozitoni në Binomo
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading


Hyni në Binomo përmes Gmail

1. Është gjithashtu mjaft e thjeshtë të hyni në llogarinë tuaj Binomo përmes Gmail. Nëse dëshironi ta bëni këtë, duhet të kryeni hapat e mëposhtëm:
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
2. Më pas, në dritaren e re që hapet, shkruani numrin e telefonit ose emailin tuaj dhe klikoni "Next" . Pasi të keni futur këtë hyrje dhe klikoni "Next", sistemi do të hapë një dritare. Do t'ju kërkohet fjalëkalimi për llogarinë tuaj Google .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
3. Më pas vendosni fjalëkalimin për llogarinë tuaj të Google dhe klikoni " Tjetër ".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pas kësaj, do të dërgoheni në llogarinë tuaj personale Binomo.

Hyni në Binomo përmes Facebook

Me Binomo, ju gjithashtu keni mundësinë të identifikoheni në llogarinë tuaj përmes Facebook. Për ta bërë këtë, ju vetëm duhet:

1. Klikoni në butonin Facebook .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
2. Do të hapet dritarja e hyrjes në Facebook, ku do t'ju duhet të vendosni adresën e emailit që keni përdorur në Facebook.

3. Futni fjalëkalimin nga llogaria juaj në Facebook.

4. Klikoni në “Identifikohu”.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pasi të keni klikuar në butonin "Identifikohu" , Binomo kërkon qasje te emri juaj, fotografia e profilit dhe adresa e emailit. Klikoni Vazhdo...
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pas kësaj, do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo.


Hyni në pajisjen Binomo iOS

Ky aplikacion mund të shkarkohet përmes App Store në pajisjen tuaj ose klikoni këtu . Kërkoni për aplikacionin “Binomo: Online Trade Assistant” dhe instalojeni atë në iPhone ose iPad.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pas instalimit dhe nisjes, mund të identifikoheni në Binomo duke përdorur emailin tuaj. Thjesht duhet të zgjidhni opsionin "Identifikohu".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Futni emailin dhe fjalëkalimin tuaj dhe më pas klikoni në butonin e verdhë “Identifikohu” .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Platforma Tregtare e aplikacionit Binomo për përdoruesit e iPhone ose iPad.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading


Hyni në pajisjen Binomo Android

Ky aplikacion mund të shkarkohet përmes Google Play Store në pajisjen tuaj ose klikoni këtu . Thjesht kërkoni aplikacionin " Binomo - Mobile Trading Online " dhe instalojeni në telefonin tuaj.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Bëni të njëjtat hapa si në një pajisje iOS, zgjidhni opsionin "Identifikohu" .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Futni emailin dhe fjalëkalimin tuaj dhe më pas klikoni në butonin e verdhë "Identifikohu" .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Platforma tregtare e Binomo për përdoruesit e smartfonëve dhe tabletave.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading


Hyni në Binomo Mobile Web

Hapni shfletuesin tuaj në pajisjen tuaj celulare. Vizitoni faqen kryesore të Binomo .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Futni emailin dhe fjalëkalimin tuaj dhe më pas klikoni në butonin e verdhë “Identifikohu” .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Ja ku jeni! Tani do të mund të tregtoni nga versioni i uebit për celular të platformës. Versioni i uebit celular i platformës së tregtimit është saktësisht i njëjtë me versionin e rregullt të internetit të saj. Rrjedhimisht, nuk do të ketë asnjë problem me tregtimin dhe transferimin e fondeve.

Platforma e tregtimit në ueb-in celular Binomo.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading

Si të rikuperoni fjalëkalimin tuaj Binomo

Mos u shqetësoni nëse nuk mund të hyni në platformë, thjesht mund të keni futur fjalëkalimin e gabuar. Ju mund të dilni me një të re.

Nëse përdorni versionin e uebit

Për ta bërë këtë, klikoni "Keni harruar fjalëkalimin tim" në seksionin "Hyrja".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Në dritaren e re, futni emailin që keni përdorur gjatë regjistrimit dhe klikoni butonin " Dërgo ".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Pjesa më e vështirë ka mbaruar, ju premtojmë! Tani thjesht shkoni në kutinë tuaj hyrëse, hapni emailin dhe klikoni butonin e verdhë " Kliko ".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Lidhja nga emaili do t'ju çojë në një seksion të veçantë në faqen e internetit Binomo. Fusni fjalëkalimin tuaj të ri këtu dy herë dhe klikoni butonin "Ndrysho fjalëkalimin" .
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading

Ju lutemi ndiqni këto rregulla:
Fjalëkalimi duhet të përbëhet nga të paktën 6 karaktere dhe duhet të përmbajë shkronja dhe numra." Fjalëkalimi" dhe "Konfirmo fjalëkalimin" duhet të jenë të njëjta.


Pasi të keni futur "Fjalëkalimin" dhe "Konfirmoni fjalëkalimin". Do të shfaqet një mesazh që tregon se fjalëkalimi është ndryshuar me sukses.

Kjo eshte! Tani mund të hyni në platformën Binomo duke përdorur emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj të ri.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Për përdoruesit e aplikacionit celular:
Klikoni "Identifikohu".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Klikoni "Rivendos fjalëkalimin". Futni emailin në të cilin është regjistruar llogaria juaj dhe klikoni "Rivendos fjalëkalimin".
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Do të merrni një letër të rikuperimit të fjalëkalimit, hapeni dhe klikoni butonin. Krijo një fjalëkalim të ri.
Si të regjistroheni dhe të identifikoheni në llogarinë në Binomo Trading
Shënim . Nëse nuk e keni marrë letrën e rikuperimit të fjalëkalimit, sigurohuni që keni futur emailin e saktë dhe kontrolloni dosjen e postës së padëshiruar.


Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Unë regjistrohem përmes Facebook dhe nuk mund të hyj në llogarinë time, çfarë të bëj?

Gjithmonë mund të hyni në platformë duke rivendosur fjalëkalimin tuaj përmes emailit të përdorur për regjistrim në Facebook.

1. Klikoni "Kam harruar fjalëkalimin tim" në seksionin "Hyrja" ("Rivendos fjalëkalimin" për përdoruesit e aplikacionit celular).

2. Futni emailin që keni përdorur për regjistrim në Facebook dhe klikoni “Dërgo”.

3. Do të merrni një email për rikuperimin e fjalëkalimit, hapeni dhe klikoni butonin.

4. Krijoni një fjalëkalim të ri. Tani mund të hyni në platformë me emailin tuaj dhe një fjalëkalim.

Si të kaloni midis llogarive?

Ju mund të kaloni në çdo kohë midis llogarive dhe të përfundoni tregti në to njëkohësisht.

1. Klikoni në llojin e llogarisë në këndin e sipërm djathtas të platformës.

2. Klikoni në llojin e llogarisë në të cilën dëshironi të kaloni.


Po sikur të mos kem aktivitet tregtar për 90 ditë ose më shumë?

Nëse nuk keni aktivitet tregtar për 90 ditë me radhë, do të paguhet një tarifë abonimi.

Është një pagesë fikse mujore prej $30/€30 ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj.

Nëse nuk keni aktivitet tregtar për 6 muaj rresht, fondet në llogarinë tuaj do të ngrihen. Nëse vendosni të rifilloni tregtimin, na kontaktoni në [email protected]. Këtë informacion mund ta gjeni gjithashtu në paragrafët 4.10 – 4.12 të Marrëveshjes së Klientit.
Thank you for rating.